piątek, 19 sierpnia 2011

Allamanda

To roślina tropikalna, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Właściwe warunki i zabiegi zapewniają jednak piękne coroczne kwitnienie.
Tropikalne wijące się winorośle z głęboko żyłkami, liście duże, w kształcie trąbki jasne żółte kwiaty. Kolczaste torebki nasienne wykonać kwiaty z skrzydlate nasiona, latać, gdy po kwitnieniu wysycha i pęka. Allamanda jest wieczna w klimacie tropikalnym i mogą być traktowane jako roczne lub umieszczone we wnętrzu podczas zimnej pogody i ponownie zasadzone po niebezpieczeństwie przymrozków. Roślina ma mleczny sok i jest uważany za trujący, wszystkie części są bardzo katharsis (stąd nazwa botaniczna). Tekstura jest gruba i liście są jasne światło zielone, rośliny często przycinać i są używane jako krzew. Niektóre odmiany były hodowane dla zapachu, szczególnie popularna jest furry brązowe pąki i ciemniejsze zielone liście od gatunku.


Dobrze rośnie w większości gleb, ale staje się chlorotyczne w bardzo zasadowym. Pociąga się na kratach, drzewach, lub z boku budynku, w którym dostępna jest pomoc. Lub suszonych śliwek i utrzymać jako krzew. W obszarach, gdzie występuje sezonowe zmiany, należy dość suche w zimie i wyciąć wiosną przed rozpoczęciem wzrostu. Może być pożądane przycinać corocznie w każdym przypadku do kontroli wielkości.
Allamandas zapierają dech w piersiach, gdy w pełnej chwale nalotem. Je sadzić, gdzie będą widoczne jako, jak to możliwe. W tropikach często są przycinane i utrzymywane, kwitnące rośliny zabezpieczeń. Mogą one mieć możliwość rosną jako smukłe drzewa, gdzie one obficie kwitnie na górze.

http://zdrowejagody.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz