piątek, 8 kwietnia 2011

TRZMIELINA JAPOŃSKA

Trzmielinę japońską można hodować w chłodnym pokoju, na balkonie lub tarasie. Roślina ta idealnie nadaje się do pojemników i donic.
Ten zimozielony krzew pochodzi z Chin, Japonii i Korei. W warunkach naturalnych jest bujnym krzewem. Jeśli będziemy uszczykiwać wierzchołki wzrostu, będzie on jeszcze bujniejszy. Roślina jest mrozoodporna. Najlepiej czuje się na osłoniętych, słonecznych stanowiskach z żyzną i przepuszczalną glebą.
Trzmielina japońska jest zimozielona, czyli nie zrzuca liści. Dorasta nawet do 4 metrów wysokości. Lśniące liście rośliny są skórzaste i lekko ząbkowane. Czasami latem rozkwitają małe, zielonkawobiałe kwiaty. Jesienią wśród liści pojawiają się różowawe torebki, które otwierają się, ukazując pomarańczowe nasiona.
Krzew ten najlepiej czuje się w przepuszczalnej, żyznej ziemi doniczkowej. Należy zasilać roślinę co 2 tygodnie i dbać aby podłoże nigdy całkiem nie wyschło.
U młodych okazów regularnie uszczykujemy wierzchołki wzrostu, aby roślina się rozkrzewiała.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. >>> . Najlepiej czuje się na osłoniętych, słonecznych stanowiskach(...) <<<
    - jak jest naprawdę?.... Inne źródła podają, że najlepsze stanowisko dla trzmieliny japońskiej to półcień lub nawet stanowisko cieniste...

    OdpowiedzUsuń