środa, 15 czerwca 2011

IXORA COCCINEA

Ta tropikalna roślina najlepiej czuje się w warunkach zbliżonych do szklarniowych. Troskliwie pielęgnowana, zachwyca swymi kwiatami.
Ten obficie kwitnący, tropikalny krzew pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Jest też narodowym kwiatem Republiki Surinamu. Zachwyca dekoracyjnymi kwiatostanami, rozwijającymi się na wierzchołkach gałęzi.
W swoim naturalnym środowisku jest potężnym krzewem. Roślina jest zimozielona, ma podłużne, błyszczące liście, a baldachy kwiatów są zgrupowane w formie kwiatogłówek. Pojedyncze kwiaty mają lejkowaty kształt i składają się z 4 płatków.
Jednym z ważniejszych warunków prawidłowego rozwoju rośliny jest zapewnienie jej podłoża o kwaśnym odczynie, czyli pH 6-7. Do uprawy najlepiej jest użyć ziemi dla roślin wrzosowatych. Roślinę należy podlewać wodą filtrowaną lub deszczówką.
Roślinie należy zapewnić wysoką wilgotność otoczenia, ciepło i dużo światła. Po kwitnieniu należy przeprowadzić cięcie formujące – zapewni to zwarty pokrój i obfitsze kwitnienie w kolejnych sezonach.
Latem zasilaj roślinę przy co drugim nawadnianiu płynnym nawozem.
Latem zapewnij roślinie temperaturę 21-22 stopni C. Zimą nie dopuść, by temperatura spadła poniżej 15 stopni C.

http://ebiznes.zdrowejagody.pl
http://zdrowejagody.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz